CÍSAŘ DESIGN

Kde sehnat logo firmy v křivkách?

Doba čtení Vám zabere pouze 2 min.

Tímto krátkým článkem bych chtěl uzavřít pomyslnou kapitolu o logu v křivkách.

To, že je více než důležité ho mít k dispozici jste se mohli již dočíst v předešlých článcích (viz Logo v křivkách, proč je nutné ho mít?).

Ale co dělat, když tvoříte třeba tiskové poklady pro reklamní banner vašeho klienta, který je sice osvícený a své vlastní logo vám dodal v požadovaném formátu (a není to vložená bitmapa do vektorového souboru, což je stejně užitečné jako logo ve Wordu :), nicméně na plachtě budou ještě loga partnerů a ty ne a ne z nich „vymlátit“?

Nabízí se 3 možnosti, které vám ušetří nespočet telefonátů a e-mailové konverzace

  1. Nejjednodušší je jít na stránky společnosti, ty větší mají již pro tento účel vytvořenu sekci (většinou nazvanou press/download apod.) na stažení loga.
    Pokud se jedná o nadnárodní koncern, doporučuji mateřskou doménu, již několikrát se mi stalo, že v CZtku nic nebylo, ale na COMu jsem byl úspěšnější.
  2. Pokud se vám nepodaří nalézt logo na výše zmíněných webovkách, ještě nevěšte hlavu, je dost možné, že stejný problém již měl nějaký jiný grafik, který jim tvořil např. tiskovou zprávu.
    Opět začněte na stránce spol., a zkuste prohledat dokumety. Pokud se vám nezadaří, ani teď není vaše hlava ohrožena, zkuste použít pana vševěda (google) a jeho rozšířené vyhledávání, zadejte doménu k prohledání a jako typ souboru PDF. Je sice možné, že i když požadovaný soubor naleznete, bude logo v rastru, ale šance tu je.
  3. Když body 1 a 2 nepomohou, nastupuje poslední záchrana před ruční vektorizací. Existuje několik stránek např. seeklogo.com, kde je možné logo stáhnout.
    Zdálo by se, že tento bod by měl být jako první, ale já ho schválně uvádím až na konec. Bohužel, ne úplně vždy takto nalezené logo odpovídá realitě a doporučuji ho vždy porovnat s bitmapovou předlohou.

A pokud tyto 3 body nepomohou, ani nyní není vše ztraceno, jen tvorba banneru bude trvat trochu déle, ale na druhou stranu, se procvičíte ve vektorizaci 😊.

Kategorie článku: o grafice

Líbil se vám článek, nebo naopak? Budu rád za váš komentář.

Odpověď /

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *