CÍSAŘ DESIGN

Tvorba firemního loga

Doba čtení Vám zabere pouze 3 min.

Jak probíhá tvorba loga nejen firemního?

V tomto článku / návodu se vám pokusím nastínit, jak tvořím loga, aneb máte jedinečnou možnost nakouknout pod grafikovu pokličku.

To, že v mém případě každé logo začíná tužkou v ruce, ať oldschoolově klasicky ořezávací, nebo sáhnu po trochu novější technologií (a ne, není to mikrotužka), stylus grafického tabletu, je patrné už z popisu služby tvorba loga.

Ale to ještě není začátek, a aby měl článek alespoň nějaký řád, rozdělím postup do několika kroků.

1. krok – poptávka loga

Mailem, telefonem, nebo osobně dorazí poptávka v podobném znění: „Chtěli bychom logo pro firmu XYZ. Děkujeme s pozdravem zaměstnanec.“

Já mám minimalizmus rád, o tom žádná, ale v tomto případě opravdu není na místě. Takže 1. krokem je získání co nejvíce informací o společnosti, například:

Když se mi podaří získat tyto informace, je možné přistoupit ke kroku č. 2.

tvorba firemního loga – skica

tvorba firemního loga – skica

2. krok – začíná tvorba loga

A je to tady, tužku / stylus do ruky a začínám kreslit a škrtat a kreslit a škrtat a pak celé kolečko ještě několikrát, než v tvorbě nastane ten správný moment, kdy si řeknu: „To je ono“.

Zdálo by se, že už jsem skoro ve finále návrhu, ale někdy je opak pravdou, kartami může zamíchat krok č. 3.

3. krok – rešerše log vytvořených kolegy

Přiznám se, že tuto činnost v lásce moc nemám, ač fanda Cimrmana, nerad zjišťuji, že podobně geniální ideu z předešlého kroku, již měl někdo jiný.
Pokud odhalím, že se můj návrh loga značně podobá jinému, nezbývá, než se vrátit k 2. kroku.

V opačném případě, hurá na krok č. 4.

Tvorba firemního loga

firemní logo

4. krok – převedení nakresleného loga na křivky

V jednom článků o potřebě loga v křivkách, se můžete dočíst, že se bez nich neobejdete a co bych to byl za grafika, kdybych tento krok vynechal.

Takže zahodit tužku, naskenovat papír s návrhem a začít vektorizovat. Pak už jen „pár drobností“ jako, vybrat barvy, vytvořit font a skočit na krok č. 5.

Tvorba firemního loga – vizualizace

firemní logo – vizualizace

5. krok – odeslání firemního loga klientovi

Většinou vytvořené logo zapracuji do reálného prostředí, kde se nejspíš bude vyskytovat a výslednou vizualizaci zašlu klientovi k vyjádření.

A tady se začíná lámat chleba (je třeba použít nějaký příměr s jídlem, když už jsem začal pokličkou :). Jako odpověď mohou dorazit dvě zprávy.

Ta, kterou až tak v oblibě nemám a je spojena se zákeřným slůvkem: „Je to dobré, ale …“, tam nezbývá, než se vrátit ke kroku č. 2.

Já mám, ale štěstí, že většinou dorazí má nejoblíbenější odpověď, ve smyslu: „Je to pecka, to logo je parádní.“, v tuto chvíli jsem ve finále.

mám zájem o tvorbu firemního loga

Kategorie článku: o grafice

Líbil se vám článek, nebo naopak? Budu rád za váš komentář.

Odpověď /

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *