CÍSAŘ DESIGN

Když o tvorbě loga píše AI, aneb budou mít copywriteři co žrát?

Doba čtení Vám zabere pouze 6 min.

Venku se nám začala o slovo hlásit zima (nastala klasická pražská sněhová kalamita :-) a tak to na projížďku moc nebylo.

„El Diablo“ usnulo a já získal chvilku pro sebevzdělávání, ne že by znalost Spongeboba bylo něco méněcenného, ale přeci jen to, že má čtvercové kalhoty, v práci moc nevyužiji.

Při brouzdání oblíbenými magazíny o designu a grafice jsem narazil na informaci, že nejen obrázky, ale i text pro web lze vygenerovat umělou inteligencí. A ne tak obyčejný text, ale dokonce SEO text, alespoň tak to tam píšou.

OK, výzva přijata, nechám si vygenerovat článek na klíčové spojení „tvorba loga“.

Ač nerad, musím se přiznat, že jsem byl dost překvapen.

Článek generovaný AI (Artificial Intelligence) jsem nechal beze změn, a jak to dopadlo můžete posoudit sami.

Takto byste měli navrhnout své logo: 4 kroky k vytvoření skvělého loga

Logo je první věc, kterou lidé uvidí, když se setkají s vaší značkou. Často je to první dojem a musí být dobrý. Logo je v podstatě vizuální reprezentací vaší značky – a musí být dokonalé, než začnete svou firmu nebo produkt uvádět na trh. Možná si myslíte, že navrhnout logo je snadné, ale věřte mi; není tomu tak. Pokud se snažíte vytvořit úžasné logo pro svou značku, nebojte se. Tento článek vám pomůže navrhnout skvělé logo pro vaši firmu tak, aby ho lidé hned poznali a spojili si ho s vámi a vaší společností. Čtěte dál a dozvíte se více!

Ještě než začnete s návrhem, musíte si udělat malý průzkum. Musíte vědět, kdo je vaše publikum, o čem je vaše značka a jaký pocit nebo sdělení chcete předat. Průzkum a pochopení vašeho publika vám pomůže rozhodnout, jaký typ loga potřebujete. Například logo pro neziskovou organizaci by mělo být jiné než logo pro společnost, která prodává oblečení. Jaký je účel a vize vaší společnosti? Jaká je vaše cílová skupina? Proč chcete logo? Jakmile si na tyto otázky odpovíte, můžete začít vytvářet užší seznam nápadů a konceptů, které chcete do svého loga zahrnout.

Průzkum a brainstorming

S průzkumem ještě nejsme u konce. Musíte zjistit, co vaše publikum hledá a co od vaší značky chce. Pokud například vytváříte logo pro neziskovou organizaci, možná budete chtít vytvořit logo s jasnou barvou, abyste vyjádřili veselou a přátelskou image. Pokud navrhujete logo pro účetní firmu, může být vhodnou volbou logo s čistým a sofistikovaným vzhledem. Jakmile víte, na čem chcete logo postavit, můžete začít s brainstormingem. V této fázi byste měli udělat vše, co vás napadne. Začněte skicovat, čmárat a zapisovat všechny divoké myšlenky, které se vám honí hlavou. Pokud se zaseknete, udělejte si přestávku a věnujte se něčemu jinému. Možná se ke stolu vrátíte s čerstvou myslí a novým nápadem, který vás minule nenapadl.

Důležitost barev v návrhu loga

V závislosti na typu vaší společnosti a oboru, ve kterém působíte, můžete, ale nemusíte do loga zahrnout barvy. Pokud ano, jaké barvy byste měli zvolit? Barvy, které pro své logo zvolíte, mohou mít na vaši značku obrovský vliv, a proto byste je měli vybírat pečlivě. Psychologie barev a barevná symbolika vám mohou pomoci při rozhodování, které barvy v logu použít. Například červená barva je spojována s energií, naléhavostí a vzrušením. Pokud vytváříte logo pro značku fitness, mohlo by použití červené barvy v logu pomoci přitáhnout pozornost a předat vaše sdělení. Zatímco žlutá barva je spojována s optimismem, růstem a štěstím, fialová je obvykle spojována s luxusem a bohatstvím. Pokud například vytváříte logo pro luxusní značku, fialová barva by mohla být ideální barvou pro začlenění do vašeho loga.

Tipy pro vytvoření dokonalého loga

Jak jsme již uvedli, vytvoření loga není snadný úkol. Vyžaduje čas, pečlivé promýšlení a spoustu úsilí. Pokud však chcete vytvořit logo, které bude nejen úžasně vypadat, ale také odrážet vaši značku, musíte se řídit těmito tipy. – Poznejte svou značku zevnitř – než začnete navrhovat logo, musíte znát svou značku zevnitř i zvenčí. Musíte vědět, o čem vaše společnost nebo produkt je, jaká je vaše cílová skupina a co značka představuje. Jakmile to budete vědět, můžete začít vytvářet logo, které bude vizuálně reprezentovat vaši společnost. – Začněte od základů – než se pustíte do přidávání barev, obrázků nebo slov do loga, začněte od základů. Logo je v podstatě značka, symbol nebo písmo, které okamžitě a jasně identifikuje společnost. Čím jednodušší logo vytvoříte, tím snáze bude rozpoznatelné a identifikovatelné s vaší společností. – Zvažte zvolené barvy – při navrhování loga je třeba zvážit, jaké barvy zvolíte. Barvy, které použijete, mohou ovlivnit to, jak lidé vnímají vaši značku. Pokud například chcete působit profesionálně, mohly by být vhodnou volbou výrazné barvy, například červená a černá. – Vytvoření nálady – při vytváření loga je třeba vytvořit také náladu. Vaše logo by mělo reprezentovat vaši značku a předávat sdělení, které chcete. K vytvoření určité nálady může přispět barva, kterou zvolíte, písmo, které použijete, a obrázky, které přidáte. – Zachovejte jednoduchost – přestože musíte vytvořit logo, které předá určité sdělení, musíte ho také zachovat jednoduché. Při navrhování loga musíte dbát na to, aby bylo rozpoznatelné a identifikovatelné jako vaše značka. Nechcete, aby lidé museli mhouřit oči, aby ho přečetli, nebo aby bylo příliš složité. – Proces návrhu neuspěchejte – návrh loga není něco, co můžete udělat ze dne na den. Musíte věnovat čas vytvoření loga, na které budete hrdí a které bude skutečně reprezentovat vaši značku. Doporučuje se strávit návrhem loga alespoň 5 až 10 hodin, než se rozhodnete, že je logo hotové.

Slova na závěr

Vytvoření loga může být obtížné a časově náročné, ale je to něco, co musí udělat každá společnost. Je to první obrázek, který si lidé spojí s vaší společností, proto musí být dokonalé. Tvorba loga není něco, co můžete udělat ze dne na den. Vytvoření loga, které bude vaši společnost skutečně reprezentovat, musíte věnovat dostatek času. Po vytvoření loga se ujistěte, že ho používáte všude a vždy, když je to možné. Používejte ho na svých webových stránkách, na účtech na sociálních sítích, na vizitkách a všude jinde, kde vás napadne! Vaše logo je první věc, kterou lidé uvidí, když se setkají s vaší značkou, takže musí být dokonalé!

Tak co myslíte, mají se copíci bát o svůj chléb, nebo můžou být v klidu… zatím?

O tom, jak se vám článek líbil a svůj názor se můžete podělit v komentářích.

Kategorie článku: o grafice

Líbil se vám článek, nebo naopak? Budu rád za váš komentář.

Odpověď /

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *